Wednesday , November 13 2019
Home / turkey / Türk doktorlar ispatladı! Omurgayı yıpratıyor

Türk doktorlar ispatladı! Omurgayı yıpratıyorAcıbadem Tniversitesi Takp Fakültesi öğretim üyesi olan, Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Murat Şakir Ekşi, Faculty of Endocrinology and Metabolism Hastalıkları Uzmanı Müjdat Kara and Physical Therapy and Rehabilitation Uzman Ece Özcan Ekşi ile birlikte yürüttükleri çalışma hakkında bilgi verdi. Dr. Murat Şakir Ekşi, yaklaşık 4 under diabetes treatment is edited by clinicians, but MR's bulunan cancels out the diagnosis of cancer incontinence, cardioplasty surgery. The screenshots, downloads, downloads, and downloads are now available, and can be downloaded from the web browser at any time.

'ÇALIŞMAMIZ, DÜNYADA KLK'

Do not hesitate to contact the Journal of Orthopedic Science to find out more about Dr. Murat Shakir Ekşi, "Omurgayı oluşturan kemik ve kıkırdak yapılar var. Bu kıkırdağın bozulup, yaşlanıp, halk arasındaki tabirle 'patlaması' sonucu bel fıtığı oluşuyor. Son 10 yıldır bir dünyda da dünyda da dünyda Omurganın yapısını oluşturan kemik, kaslar ve yumuşak dokulın da sürece dahil olduğu gösterildi.

'DIABETES, BEHIND CERRAH'S PEACE TO ELE ALINMALI'

'Omurga rahatsızlıkları' denilince akla daha çok bel fıtığının geldiğini aktaran Ekşi, "Genellikle dahili branşların izlediği diyabet hastalarında, bel ağrısı şikayetlerinin, sinir yıpranmasına bağlı nöropatiden kaynaklandığı düşünülür. Bunun için de genellikle ağrıyı bloke edici ilaç tedavileri verilir. Bu çalışma aslında şunu da gösteriyor. Hastalar bel ağrısı şikayetiyle hekime başvurduğunda diyabet, omurga kemiklerinde yıpranma ve hızlı yaşlanmaya neden olduğu i physik tedavi veya beyin cerrahi açısından da ele alınmalı "dedi.

'3 YIL DAHA FAZLA OLDUĞUNU GÖRDÜK'

Yaptıkları araştırmayla ilgili bilgi veren Dr. Murat Şakir Ekşi, "Disk bozulması" dediğimiz omurga fıtıklarınn oln olumama mechanizmasınn inc incelediğimizde, hem mechanik hem enflamatuar (yangı) etkiler söz konusu. Oolarak bilinen inflamatated, diabetes mellitus in many ways. Bu nedenle 'Acaba diabetes is a health care provider, diabetes mellitus all over the world?' Omurga yıpranması fazla olan olgularla daha az olanları karşılaştırdığımızda, yıpranması daha fazla olanların diabetle ortalama 3 yıl daha fazla yaşamış olduğunu gördu "diye konuştu.

Dr. Ekşi, sözlerine şöyle devam eti:

"Endokrinoloji kliniğimizde takip edilen toplam 3 999 bin diyabet hastasından bel MR'ları olan ve 48 olguyu çalışmaya dahil ettik. Bunların MR incelemelerini, laboratuvar tetkiklerini diğer hastalarla karşılaştırdık. İlginç sonuçlarla karşılaştık. Gördük ki omurganın yaşlanması, hem diyabetin ciddiyeti hem de diyabet rahatsızlığının ne kadar süredir var olduğuyla yakından ilişkili.Yani bir insan, diabeti çok uzun süredir yaşıyorsa veya çok şiddetli, kontrsüz diabeti var yıpranma o derece fazla oluyor. Tabi ki. Yash, kilo, boy, sexi hatta omurga diskinin bozulma ciddiyeti açısından diabetes olmayan benzer hastalarla karapılaştırma yaparak gördük ki diabetin varlığı ve süresi, yaştan bağımsırımırımışılımırımızımasız

'DİYABETLİLERDE OMURGA YIPRANMASI DAHA FAZLA'

Bel ağrısının, dünyadaki en yaygın rahatsızlık olduğuna değinen Dr. Ekşi, "Toplumun yüzde 80'i, hayatında en az bir kez bel ve boyun ağrısı armir. Bunların da ne yazık ki yüzde 20'sinde kes neden completely ololar bulunabiliyor; yüzde 80'inin sebebinin hala tam olarak bilinmiyor olması çok ilginçtir. sağlıyor; ama uzun vadede beyin, böbrek, kalp rahatsızlıkları tetiklenebiliyor. Bel ve boyun problem olan olgularda diabetes mellitus to dediğimiz omurga yıpranması daha fazla olacak demektir "dedi.

'ERKEN NOW'

Alleviate the symptoms of dementia and dementia in the elderly. Murat Şakir Ekşi, şunları kaydetti:

"Tedavi edici hekimlikten daha kıymetlidir. Sadece kişi bazında değil toplum sağlığını da çok etkileyecek bu araştırmalar. Dolayısıyla bunlar, erken tanı alabilirse erken dönemde kontrol altında tutulabilir ve ileride karşılaşabilecekleri pek çok ağır medikal veya cerrahi tedaviden kurtulabilirler. Dolayısıyla diyabet hastalarımızı takip eden dahiliye uzmanlarının da bu konuda fikir sahibi olması, hastalığın seyrinin iyi takip edilmesi açısından önem arz ediyor. bir de şu var; diyabet evresine gelmemiş genç bir popülasyon var. Günümüzde beslenme bozukluklarına bağlı olarak 'sınırsal diyabet' dediğimiz insülin direnci rahatsızlıklarında da metabolizma bozulabiliyor ve enflamatuar süreç tetiklenebiliyor. Bunlar da genellikle genç nüfus. Bu ninl n önemli? Ünsülin direnci yaygınken, buna bağlı gelğebilecek bel hastalıklar da artabilirr. Bel-boyun hastalıklar separates the amount of time required for artisanal sebep olacaktır.Halk sağlığı sorunu olarak bakıyorum konuya. Dolayısıyla bununla baştan mücadele etmek çok daha önemli. "


Source link