Wednesday , November 20 2019
Home / turkey / Son dakika … Bakan Berat Albayrak'tan critical messenger

Son dakika … Bakan Berat Albayrak'tan critical messengerAlbayrak, Avrupa vemar ve Kalkınma Bankasının (EBRD) Türkiye'deki 10'uncu yılı dolayısıyla düzenlediği EBRD 10. Kalkınma Bankası'nın Türkiye için ne kadar önemli bir anlam ifade ettiğini ortaya koyduğunu dile getirdi.

Türkiye'nin Avrupa vemar ve Kalkınnma Bankası'yla i bir birğğinin aslında 90'lı yllllara dayandğıinı belirten Albayrak, "Türkiye olarak bankanınn kurucu üyesi olmamızuzz vezileslininürz ve kimnanrünü m şahid şahid şahidrze ilnzemzerze iln" 2009 yılında ise bankanın yaşadığı tarihi dönüm noktasıyla birlikte, full da bugünün kutlama konusu olarak, 'operasyon ülkesi' yani loans alan ülke statüsüne geçtik. " diu konuştu.

"GEÇMİŞTEKİ BAŞARILARI TAKDİR ETMEKLE BİRLİKTE BUNLARI GELECEĞE TAŞIMAMIZ LAZIM"

Türkiye'nin bu on yıllık dönemde başarı anlamında son derece zengin içeriğe sahip bir süreç yaşadığını dile getiren Albayrak, "Dönemin başında, Avrupa vemar ve Kalkınma Bankası'ınılı yıncılık 100 yılıkırım yılık EBRD geeks on yılda, ülkemize 11.5 billion avto tutarında yatırım ve finansman sağlayarak ve bunun da yüzde 96'sını özel sectöre sağlayarak çü büyük bir kılıkın saıladce, tabi. bundan sonra da beraberinde getirmek zorunda. Çok güzel işler başardık, rehavete kapılmak yok, inşallah çok daha güzel ve başarılı büyük projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. ifadelerini kullandı.
Bakan Albayrak, şöyle devam eti:

class = 'cf'>

"The notices of the EBRD's Istanbul and Ankara ofislerinin, the good bankadakis pay sahipliğimizin olsan Hazine ve Maliye Bakanlığımız olmak üzere, ilgili tüm kamu ve özel sector kuruluşlarımızı kırıkı kırıkırıkı kılıkı kılıkırıkı kılıkı vekırı. iş birliklerinin geleceğe sağlıklı taşınması adına, bankanın ülkemizdeki strategik alanlarını Avrupa vemar ve Kalkınma Bankas ile birlikte geçtiğimiz aylarda belirledik.
Diğer yandan, geçen yıl banka bünyesinde Türkiye adına bir ilki gerçekleştirerek bir Donör Fonu kurduklarını ifade eden Albayrak, bu fonla, Avrupa vemar ve Kalkınma Bankasının yatırım yaptığı kılıkıncı kılık kızılık kılık

"TÜRKİYE, DÜNYADA EN KORUNAKLI ÜLKELERDEN BİRİ OLMA NOKTASINDA ÖNEMLİ ADIMLAR ATIYOR"

Bakan Albayrak, küresel ve bölgesel anlamda dünyanın on yıl öncesine göre daha farklı bir konumda olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
"Bölgesel istikrarsızlığın ve göçlerin arttığı, ticaret savaşlarının yaşandığı, Avrupa Birliği'nde belirsizliklerin devam ettiği bu zorlu konjonktürden geçerken, ülkemizin en az düzeyde etkilenmesi adına, ihtiyatlı politikalarımıza devam ediyoruz. Bakınız, küresel piyasaları etkisi altına alan ticaret savaşları, ülkelerin ekonomi politikalarını derinden etkilemektedir . Bugün, ülkeler ticarette dezavantajlı duruma düşmemek için neler yapıyorlar? Faiz indirerek para birimlerinin değerini düşürmeden, parasal genişlemeyi getirecek teşvik mekanizmaları gibi çok sayıda politikayı devreye alıyorlar. Türkiye olarak biz, geçtiğimiz yıl ağustos ayında maruz kaldığımız süreçleri geride bıraktık. Ve yaşadığımız bu atakların özellikle Reel sector and marketplace for the etkilerine works in the form of a dedicated set of deviated aldık. Bugün, şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki küresel ticaret savaşlarının etkilerine ve financial support of dalgalanmalara karşı Türkiye dünyada en korunaklı ülkelerden biri olma noktasında önemli adımlar atıyor. The measures taken to ensure that economies of scale are politically motivated and that they have been able to achieve the ideal economic goals of the Yeni Economics Program. Yeni Economics Programs has developed a uyguladık script for optimizing scenario scenarios. In the meantime, the article has not been updated at all
başladığı şekliyle teker teker meyvelerini de toplamaya başladık. "

class = 'cf'>

Yeni Ekonomi Programı'ndan sonra devreye alınan, güçlü yapısal reform setini kararlı şekilde uygulamayı sürdürdüklerini vurgulayan Albayrak, "İşte bu politikalar neticesinde tarihin en büyük küresel ataklarını yaşadığımız son bir yılda, üzerinden hatta bir yıl bile geçmeden elde ettiğimiz kazanımları inşallah 2020 yılında çok daha ileriye taşıyacağız. " diu konuştu.

"YIL SONUNU DA HEDEFLERİMİZDEN DAHA FOR ALL PERFORMANS OR TAMAMLAYACAĞIZ."

class = 'cf'>

Son dönem ekonomideki güçlü toparlanmayı yansıtan bazı verileri de paylaşan Albayrak, şunları kaydetti:
"Bildiğiniz gibi, Yeni Ekonomi Programı'nda 2019 yılı büyümesi için 'dengelenme' dönemi vurgusu yapmıştık. Büyümemiz bir süre düşecek ve daha sonra arzu ettiğimiz 'sağlıklı ve sürdürülebilir' bir yükselişe girecek demiştik. Nitekim 2019 yılı ilk çeyreğinde yıllık bazda bir daralma yaşandı. Oysa çeyrek bazına baktığımızda, yüzde 1,6 ve 1,2'lik büyümelerle artık toparlanma sürecinin ilk sinyallerini almaya başlamıştık. Bu veriler, ekonomideki toparlanmanın ve dengelenme sürecinin arzu ettiğimiz seviyeye yakın şekilde seyrettiğini ortaya koydu. Özellikle ikinci yarıda beklediğimiz ekonomik aktivitedeki rahatlama ile yılı Yeni Ekonomi Programı olmak üzere tüm platformlarda mücadele alanlarımızınn baş okına ınflasyon ile mücadeleyi koymuştuk. itibarıyla yüzde 15 seviyesine gerilemiştir. Aynı dönemde, ÜFE yüzde 45 seviyesinden ağustos ayı itibariyle yüzde 13,5 seviyesine, çekirdek enflasyon oranı ise yüzde 24,3 seviyesinden yüzde 13,6 seviyesine gerilemiştir. Önümüzde eylül ayı endeksleri var. All projections, eylül aynda hem TÜFE'de hem de ÜFE'de to haneli rakamları 1 yıl gçtikten sonra yakalayacağımızı gösteriyor. Yüzde 25'in the freezer brought TÜFE to 45 seviyelerindeki ÜFE'yi yıl yılmeden to haneye indirmiş olacağız. Yıl sonunu da hedeflerimizden daha iyi bir performances ile tamamlayacağız. "

Ağustos ayında PMI değerinin son 13 ayın en yüksek değerine ulaşarak, 48 olarak gerçekleştiğini anımsatan Albayrak, "Tüketici ve reel sektör güven endeksleri gibi temel beklentileri içeren ekonomik güven endeksi, 2019 yılı Ağustos ayında mevsimsel düzeltilmiş olarak önceki aya göre yüzde 7,9 oranında yükselmiş ve 87,1 seviyesine çıkmıştır. Temmuz itibariyle ihracat bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7,9 oranında artmıştır. Ticaret Bakanlığı geçici verileri, ihracatın ağustos ayında da artış seyrini sürdürdüğünü göstermektedir. 2018 yılında 168 milyar dolar seviyesinde gerçekleşen ihracat, 2019 yılı Temmuz ayı itibarıyla Yılık bazda yaklaşık $ 171 billion yen. It also has a total of 60,000 lakhs of bunkering capacity, 82 yards and 85 yards. değerlendirmesinde bulundu.

Yıllık bazda cari işlemler dengesinin de 2002 yılı kasım ayından bu yana ilk kez fazla verdiğini ve 538 million dollars seviyesinde yıllık cari fazla rakamına ulaşıldığını dile getiren Albayrak, "Burada şu noktanın altoktanın altokan. Böyle bir takvim yılı içerisinde hem positif büyümeyi all at once fazlayı e güdümlü verebilmek çok eşsiz bir rnek. Türkiye, son 1 yıllık yaklaşık 60
billions of dollars are sometimes added to beklentisinin axine, yüzde 2, yüzde 3 küçülecek resmine baktığımız bir süreçte, in order to help the editors of the cok önemli bir resim ortaya koydu. Ve buradan şunun da altını çizmek istiyorum. Zannediyorum yarın açıklanacak occasionally denge ağustos-temmuz ayı rakamları, sometimes denge temmuz ayı rakamlarına baktığımızda göreceğiz ki 12 aylık cari dengede Türkiye Cumhuriyeti tarihinin belki de en yüksam carı. Bunlar tabii önemli rakamlar, önemli neticeler, adım adım nasıl ilerlediğimizi gösteren neticeler. "Dedi.

"The value of this loan is deducted from the amount due to the mortgagee"

Faiz oranlarına da değinen Albayrak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ve 9 Eylül itibarıyla, genlen yılın a dönemine kıyasla primary risk (CDS) Türkiye'nin 200 bp'lik b birlşmmel 2, 2 yklık devlet tahvil faizi yaklaş80k 780 bp 10 y ylıkiz devl tk falletklet devil yaklaşık 480 bp gerileme ve ileileşme yaşamıştır.Benzer go, credit, interest rate loans, credit secured loans artifacts secured loans, 2018 yılı Eylül ayına credit 15, loan credits 2 points higher. Bugünkü TCMB kararlarından hariç konuşuyorum. Bunun etkilerini ileriki günlerde göreceğiz. Both credit and debit credit are financed by home loan oldukça önemli bir düşüş ve iyileşme sağlanmıştır ".
Bakan Albayrak, dengelenme sürecinin bir yansıması olarak finansal kesim dışındaki firmaların döviz açık pozisyonunun 2018 yılının ikinci çeyreğindeki 212 milyar dolar seviyesinden 2019 yılı ikinci çeyreği itibarıyla 184 milyar dolar seviyesine gerilediğini ifade ederek, "İşte, her alanda 2019 yılını çok önemli kazanımlarla geride bırakıyoruz. Yeni Economics Programs,
önümüzdeki 3 yılı kapsayacak shokilde çok yakın bir zamanda, eylül ayı
içerisinde, açıklayacağız. "diye konuştu.

EBRD'S AFRICA EDUCATION

Bakan Albayrak, the EBRD's $ 9.5 billion avalanche of revenue, is driven by a decline in the number of actors in haline geldiğini söyledi.
"The financial support must be operational ötürü başta Sayın Başkan Suma olmak üzere tüm bank yönetimini kutluyorum." diyen Albayrak, tarihin belirli bir döngü içermediğini ve esen esen esen alla fırsatların değerlendirilmesiyle şekillendiğini belirtti.
Banks and Banks of Europe are making a huge contribution to South Africa's ability to attract people to the vayla of Albayrak, including:

"Ve bugün bu program vesilesiyle şunu ifade etmek istiyorum ki bu açılıma Türkiye olarak hükümetimizle, kurumlarımızla, özel sektörümüzle en üst düzey katkıyı vermek için elimizden gelen her türlü çabayı ortaya koyacağız. Bu açılımı, ülkemizin özellikle Afrika'ya yönelik son yıllarda geliştirdiği ortaklık politikasıyla uyumlu olması nedeniyle kritik önemde bir adım olarak görüyoruz. Afrika'da aktif şekilde yatırımlarını sürdüren özel sektörümüz ve özel sektörümüzü destekleyen kurumlarımızın EBRD ile ortak çalışmalar yaparak bölgenin kalkınmasında öncü rol oynayacağına inancım tamdır. Bu konuda banka ile birlikte çalışmalarımızı sonuna kadar sürdüreceğiz. Çünkü Sahra Altı değimiz bütün buğrafya ve kıta özelinde baktığımızda devlet olarak, büyükelçilikler olarak, STK'larımız, özel şörrar companylımiz olar üst düzey sahip olduğumuz tüm bu yetkinlikazle kazan-kazan ne dayalı çok daha ileriye dönük başarılı iş birliklerini inşallah ortaya koyacağız. "

"ANSTANBUL FİNANS MERKEZİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR PROJECTS"

Istanbul Finans Merkezi Projesi'ne ilişkin de açıklamalarda bulunan Bakan Albayrak, sözlerini şöyle tamamladı:
"Sözlerimi tamamlamadan önce, İstanbul Finans Merkezi projemizin tüm hızıyla devam ettiğini belirtmek isterim. Hem fiziki hem de yasal düzenlemeler anlamında merkezin daha kapsayıcı olması için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu açıdan Uluslararası Finansal Kuruluşların bölgesel ofislerinin İstanbul'da olmasını son derece önemsiyoruz. Avrupa İmar and Kalkınma Bankası ailesinin de
ülkemizde büyüdüğünü görmek memnuniyet verici. Ayrıca, bank yönetiminde görev
Almost all eski temsilcilerin kismı da bugün buradalar. Bu vesileyle, bankada görev yapmış olan tüm temsilcilere katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. "

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR


Source link