Wednesday , May 12 2021

Kalbini sevenler beyaz çikolatadan narrow dursun (Kalp crisis riskini artıran besinler)Kalp krizlerine genellikle koroner kalp hastalığı neden olur. Coroner arterlery tıkayan madde, cholesterol birikintileridir. Cholesterol, normal bedensel işlev için hayati öneme sahiptir ancak çok fazla olması da zararlıdır. Sağlıksız bir yemek, karaciğerde yapılan i parçalanan yüksek cholesterol yol açabilir.

"Çok fazla doymuş yağ içeren yiyecekler yemek, karaciğerin kolesterolü kullanma şeklini değiştirir. Beslenme düzeninizde bunları azaltmaya çalışmalısınız "diyen Kalp ve Damar Cerrahı Prof.Dr. Barış Çaynak, kalp krizi rizici azaltmak için uzak durulması gereken yiyecekleri şöyle sıraladı:

• Beyaz çikolata, şekerleme, kek, puding ve bisküvi

• Hamur işleri, börek, poğaça

• Sosis, hamburger, pastyrma and kebap gibi yağlı etler

• Margarine, palm yağı

• Hindistan cevizi, Hindistan cevizi kreması, hurma yağı

• Cream, süt, yogurt, cream peynir moves there yağlı süt ürünleri

'DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞIN'

"Birçok gıdanın üzerinde doymuş ve doymamış yağların bir listesi vardır. Doymuş yağ oranı yüksek yiyecekleri kesmeye, daha fazla doymamış yağ içeren yiyeceklerle değiştirmeye çalışın "diyen Kalp ve Damar Cerrahı Prof.Dr. Barış Çaynak sözlerini şöyle tamamladı:

"Enerjimizin üçte biri, bir kadın için günde yaklaşık 70 gram and bir erkek için günde 90 gram yağdan gelmelidir. Ancak doymuş yağların bunun üçte birinden fazlasını içermemesi önerilir yani kadınlar için 20 gram i erkekler için 30 gram. "

<! –

->


Source link