Saturday , April 4 2020
Home / turkey / El-ayak-ağız hastalığına karşı en etkili yöntem 'hijyen'

El-ayak-ağız hastalığına karşı en etkili yöntem 'hijyen'VM Medical Park Samsun Hastanesi Çocuk Sağlığı Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Emel Şen, al-ayak-ağız hastalığı hakkında bilgilendirme yaptı. They said that they would not be able to get emergency relief if they said, “Just keep it safe. Ama sorun sadece ateşten ibaret olmayabilir. The doctor's office has a number of staff members who have regular admission to work. 10zellikle 10 yaş altı çocuklarda görülen hastalık el-ayak-ağız hastalığıdır. Yüksek atate, bademcikte kizarıklık, ağız içinde aft ve ciltte döküntü halinde kendini gösteren el-ayak-ağız hastalığı, çocukların el, ayak ve bileklerinin neredeyse tamamızıya boımyar. İleri günlerde cilte görülen döküntüler minik içi sıvı dolu kabarcıklara dönüşür. Pütür pütür olan bu kırmızı döküntüler, kasıklarda, kalçada, dizlerin arkasında ve genital bölgede de görülebilir "diye konuştu.

HASTALIK SALGINA DISABLED

El-ayak-ağız hastalığının özellikle yaz ve sonbabar aylarında salgına dönüşebildiğini kaydeden Şen, "Ancak rahatsızlık, gribal enfeksiyonlarla karıştırılabilir ve yanlış teşhis koyulabilir. Çocukların yanı sıra yetişkinlerde de görülen el-ayak-ağız hastalığı bulaşıcıdır. Solunum yoluyla, tükürükle, yakın temasla ve dışkı yoluyla bulaşabilir. Yazın havuz sezonunun açılması ve enfekte havuz sularının yutulması ise ayrı bir risk oluşturuyor. Yoğunlaşan virüslerle hastalık salgına da dönüşebilir. Bu nedenle anne ve babalara büyük görev düşer. Çocuklarına ellerini sık sık yıkama alışkanlığı kazandırmaları gerekir "diye konuştu.

el

HASTALIK 10 GİN İÇİNDE KENDİĞİLİNDEN GEÇER

Hastalığın teavisi hakkında da bilgi veren Şen, “Su çiçeğini andır su ama su çiçdeğinden daha küçük boyutta olan döküntülerle hastalğğtin ortaya çıkardğğğ tablo, anne ve babaları endeye sevk eder. There are also donations, donations made by donors, as well as discounted cigarettes, both cigarettes and non-alcoholic beverages. Halsizlik ve kırıklığa kakak ve boazaz eğlik eerlik. Ağız içindeki aftlar ve bademcikte kızarıklık ise yemek yemeyi torture haline getirir. Viral infections can often be prevented by antibiotics or yogurt. It is a tool that is being used to promote medicine and vaccine. Kaşıntıyı azaltması için spreyler ve çeşitli losyonlar verilebilir. Hastalık bir hafta 10 gün kendiliğinden geçerken, el ve ayaklarda sıvu kırmızı kabarkıklar kuruyarak yerini lekeye bırakabilir, o da zamanla kaybolur "şeklinde konuştu.

ENJOY THE FIRST TIME

El-ayak-ağız hastalığına karşı en etkili yöntemin hijyen olduğuna dekat gunen Şen, “Ellerin sık sık yıkanması, kirli ellerin ağıza ve yüze sürülmemesi çok büyük önem taşır. Bulaşıcı olduğundan el-ayak-ağız hastalığına yakalanan kişilerden uzak durulması browsed. Ortamı sık sikk havalandırarak içeri temiz hava girmesini sağlamak sent. Okul ve kreşlerde ortam yüzeyleri dezenfekte edilmeli. Searching for health and medical care is a risk-free practice. İştahsızlık ve halsizliğe neden olan el-ayak-ağız hastalığı sırasında çocuklara çorba, yoğurt ve ağız içi yaraları azdırmayacak türden yiyecekler verilebilir. Su tüketiminin de ihmal edilmemesi gerekir "ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA


Source link