Friday , February 28 2020
Home / slovakia / Yes Nežnej revolúcii how moderator z našej hudby vysmievali!

Yes Nežnej revolúcii how moderator z našej hudby vysmievali!dnes 17:00

Spomienky na časy, keď slovensk a českí musician dostali poriadne zabrať.

Keď sa hovorí, poe po roku 1989 spolu s communistickým režimom padla aj naša starostlivo budovaná a ideologicky neškodná kultúra, we are to celkom tak. Rúcať sa začala už v roku 1985. Perestrojka, ktorú spustil sovietsky vodca Michail Gorbačov, mnohých domácich umelcov pochovala. Zahraničná produ t ich odstavila na dúúúúúľ o a a d a on o nich hovoríme v minulom čase.

Už to neudržali

Miro irbirka, Karel Gott, Peter Nagy, Hana Zagorová, Elán, Petra Janů, Iveta Bartošová, Dalibor Janda, Helena Vondráčková, Darina Rolincová, Olympic. V osemdesiatych rokoch sa vyhrievali na výslní. The mounting point is set to average, which means that we are running a very neodmysliteľnou súčasťou estrádnych televíznych relácií. Ich hity s chytľavými refrénmi sa omieľali v rádiu, platne sa predávali v státisícových nákladoch a usmievali as z titulných stránok všetkých časopisov. Pre nedostatok zahraničnej konkurencie ich popularita zostávala neotrasiteľná.

AKO PRÍSLUŠNÍK ŠTB NA DEMONŠTRÁCIÁCH „Jedinou možnosťou, ako vyvolať nespokojnosť ľudí, bol nejaký tvrdý razantný zásah alebo vytvoriť umelú mŕtvolu, ktorá by ztorsááááááá byá by byi by t byiôľ byná by byi.

Viítajte viac

Then we have a revolt of zahral mŕtveho udtudenta. Prečo are you still trying to mince yourself?

Svetovú hudobnú hviezdu sme videli maximálne na obrázku v časopise Populár a kto mal veľké známosti, dostal sa na čiernom trhu aj k časopisu Bravo. Platne so zahraničnou produkciou sa pašovali z Juhoslávie Ti Talianska v obaloch neškodných domácich spevákov. O koncertoch superhviezd sme ani nesnívali. Malým vykúpením bol festival Bratislavská l kra, as far as Clast Richard, The Shadows, Beach Boys, Les Humphries Singers, José Feliciano, Gilbert Bécaud, Amanda Lear, Mireille Mathieu, Paco de Lucia and Sandie Shaw.

Nič netrvá večne. Keď v roku 1986 koncertovala v Budapešti skupina Queen s Freddiem Mercurym, išlo bez prehááania o zázrak. Gorbačov v rámci svojej perestrojky, priže prestavby, mierne povytiahol železnú oponu východného block a umožnil prienik západnej hudby do našich sivých domovov. It will be as simple as this concert. In 1988 he va Prahe skupina Depeche Mode for a mesiacov pred Nežnou revolúciou vystúpil v Bratislave Stevie Wonder. Ľady sa lámali aj v iných smeroch. Väčší priestor dostávali kapely, ktoré so vzorom socialistickej kultúry mali pramálo spoločné.

VIAC PHOTOS z postsocialistickej éry našej hudby v GALLERY.

In 1986, in the Bratislavskej Mladej garde organized services of the capitol, this re dim dovtedy prenasledoval a zakazoval. I would like to see more of Michalom Kaščákom's punková skupina Zóna A. Spevák Koňýk, as we have been revolting in the spoluprácu s ŠtB, as if we were not going to conclude the game! Džez dovtedy mocipáni nepodporovali. Možno aj preto prvá platňa Petra Lipu vyšla v roku 1983 a druhá až po prevrate.

VODNÉ DELO Revolúcia nebola iba nežná.

Viítajte viac

PHOTO Pád železnej opony v obrazoch: "The police have a lot of jobs, but no more"

Posledný klinec

Rok 1986 bol zázračný. Odvážnejšie reči a texty začínali mať aj dovtedy neškodní umelci. V obchodoch vydavateľstva Opus how to release albums of Whitney Houstonovej, Madonny, Deep Purple, Duran Duran, Michaela Jacksona. Here's a look at some of Europe's top skies, a Norwegian trio A-ha and a dive, Talianka Sabrina and Britka Samantha Fox. Naši speváci strácali dych. Posledný klinec do ich rakvy prišiel, keď 5. januari 1987 vzniklo radio elan, ktoré od rána do večera rotovalo všetky aktuálne zahraničné hity.

Teda, ak sa pýtate, somi som niekedy pozeral pod auto, tak áno. A nie som žiadny paranoid.

Viítajte viac

ROZHOVOR Fico je islisný, mazaný a nikdy nezabúda, ak mu ktosi nebol po vôli

Do úzkych sa friendly vtedy aj veľký Karel Gott. This rocket is going to be a popular survey of Zlatý slávik “až” na treťom mieste. V snahe o moderný elektronický zvuk zrušil dychové nástroje a zboristky. No nepomohol like. Na treťom mieste skončil aj tretíkrát a v roku 1988 obsadil dokonca štvrtú priečku. Napokon sa rozhodol „zůstat svůj“ a vrátil sa k pôvodnému zloženiu svojej kapely.

The roar of slavery is a matter of course for Karel Gott's revolt to triumph over us. No concerts slavvikov as svojom snehobielom oblečení odvážil zísť do davu fanúšičiek, ktoré ho tak zakliesnili, as we do not have a home television camera in the robe, aby ho mohla nasnímať.

Pokračovanie na ďalšej strane.


Source link