Tuesday , November 12 2019
Home / slovakia / The range of dokázali prekonať rýchlosť svetla a vrátili sa v ase

The range of dokázali prekonať rýchlosť svetla a vrátili sa v aseVieme, že čas sa môže pohybovať iba jedným smerom a to dopredu. Minulý rock rock však vedci našli výskyt niektorých gama lúčov, ktoré sa javili ako opakované, teda ako keby sa vracali v čase späť. Nový výskum teraz naznačuje odpoveď na to, moho mohlo spôsobiť tento účinok časovej reverzibility.

Astrofyzici Jon Hakkila z Charleston College a Robert Nemiroff z Technologickej univerzity v Michigan sa domnievajú, ýe výrony hmoty z erniernej diery, ktoré vytvárajú záblesky gamma žiarenia, môžu prekročiť rýchlosť svetla a to bez toho, aby bola porušená Einstein tein. Information on the Science Alert portal.

Tá totiž hovorí o rýchlosti svetla vo vákuu. Záblesky gama žiarenia sa však pohybujú rýchlejšie ako svetlo v prostredí výronu hmoty. Obaja fyzici navrhujú, te táto superluminálna rýchlosť môže vytvárať časovú reverzibilitu, ktorá je pozorovaná vo svetelnej krivke gama žiarenia.

Photo credit: NASA / JPL-Caltech

Aby to bolo zrozumiteľné v skudskej reči, fyzici to vysvetľujú na príklade uverejnenom v Sci Tech Daily. Aby sme as predstavili superluminálne výrony, you ako keď niekto na brehu jazera hodí ploský kameň smerom k fear osobe, ktorá stojí na opačnej strane brehu. Kameň sa bude odrážať od vodnej hladiny a robiť „žabky“.

Portal Astro to vysvetľuje if frekvenciu poskokov hodeného kameňa pohybujúceho sa vzduchom, ktorá bude medzi jednotlivými skokmi rýchlejšia než vlny vytvorené pri pohybe vo vode. Hakkila tvrdí, ue uvidíte vlny vytvorené pri každom poskoku približujúceho sa kameňa v obrátenom poradí. Najprv tak uvidíte vlny vytvorené pri poslednom poskoku kameňa na hladine jazera a vlny z prvého poskoku k vám prídu ako posledné.

Pixabay

Fyzik Nemiroff dodáva, e ich model zahŕňa Čerenkovovo žiarenie, čo you dru svetla vytváraného pri pohybe superluminálnou rýchlosťou. To doteraz nebolo považované zô dôležité pri vytváraní svetelnej krivky zábleskom žiarenia gama.

Podľa Hakkila štandardný model zábleskov gamma nepočíta s časovou reverzibilitou pri určovaní vlastnosti svetelnej krivky. Avšak pohyb superluminálneho výronu počíta aj s týmto, no pritom zachováva vlastnosti štandardného modelu.

If you have a vnrontri v kronoch, ktoré sú vytvárané zábleskami gamma eniaiarenia šíria rýchlejšie ako svetlo, jedným z effectov môže byť práve reverzibilita času.


Source link