Saturday , February 29 2020
Home / slovakia / Multifunctional robotics pes from Boston Dynamics as you can get a good balance of data

Multifunctional robotics pes from Boston Dynamics as you can get a good balance of dataMysleli ste si, Is sci-fi filmy sa nikdy nenaplnia? Ste na omyle. Robotika neustále napreduje a už o niekoľko rokov bude bežnou súčasťou našich životov. Jedným z prvých priekopníkov v oblasti dostupnej robotiky je aj spoločnosť Boston Dynamics, ktorú sme na našom webe spomínali už niekoľkokrát. Najnovšie ale prichádza so svojim prvým "komerčným" produktom.

Robopes Spot as poradí s takmer akoukoľvek ohlohou

Prvým predajným produktom spoločnosti Boston Dynamics sa stáva robotický pes s názvom Spot, ktorého spoločnosť prezentovala už niekoľkých videách. Robopes sa po niekoľkých rokoch vývoja ale konečne friendly aj do reálnych podmienok, kde bude vystavený nehostinným podmienkam. Vďaka jeho odolnosti má byť využiteľný v rôznych odvetviach, pričom výrobca predpokladá, se svoje najväčšie využitie nájde práve v drsných podmienkach.

If you want Boston Dynamics to svojom webe, robopes Spot je uren check stavenísk and stavieb, no diaľkovú checked the zariadení, nai na zlepšenie informovanosti o prevádzke ropných vrtov, či iných „nebezpečných“ oblastí. You do not have access to the information you provide, but you do not have the ability to navigate through it.

This video advertising is available online and here, as soon as possible. Vďaka pomerne dostatočnej rýchlosti až 1,6 m / s maximálnej záťaži 14 kg as z neho môže stať pomocník napríklad na nebezpečných staveniskách. Veľkou výhodou je aj jeho pokročilý navigačný systém, ktorý sa dokáže vyhnúť kolíziám. V prípade vzniknutej colízie však nonzostane Spot nehybne ležať na zemi, ale vďaka automatickým systémom sa dokáže samostatne postaviť a pokračovať vo svojej práci. If you have any tactics, you have to do it ochrana IP54 a použiteľnosť v rozmedzí from -20 ° C to 45 ° C postačuje na veľkú škálu možnýchplikácií.

Samozrejme, keďže sa jedná o prvý produkt z výrobne spoločnosti Boston Dynamics, nemôžme očakávať státisícové objednávky od firiem z celého sveta. Spoločnosť ale opäť dokázala, toe to s vývojom moderných robotov myslí naozaj vážne. Pochopiteľne, cena robota Spot je poskytovaná na vyžiadanie a môžme očakávať, že rozhodne nepôjde o lacnú záležitosť.


Source link