Thursday , June 4 2020

Kyselica: Našli sme stámiliónové transakcie z GorilySuma malevľľina podľa bvalvalho šéfa tímu Gorila skončiúč na, na jirko Mal Jirko Malchárek alebo alebo blízky prístup.

BRATISLAVA. Depending on the size of the Gorila Lukáš Kyselica potvrdil, the police will be financially toky and hodnote at a cost of 320 milliard koruna.

Povedal to relácii TV Markíza Na telo.


Článok pokračuje pod video reklamou

Táto suma pritom zaznie v jednom z rozhovorov medzi bývalým ministrom hospodárstva Jirkom Malchárkom for fear vlády Mikuláša Dzurindu a spolumajiteľom finančnej skupiny Penta Jaroslavom Haščákom naahr.

E-mails linkom na t nto nahrávku prišiel todeň do viacerých redakcií.

Stámiliónové toky peňazí

"Zatiaľ predbežné číslo z dealov, o ktorých som hororil, you vychádza číslo 329 milliónov," zaznie na nahrávke od Haščáka Malchárkovi. "Muslim, you are just as lame as Toto, you are just a slave to the deal."

Súvisiaci článok Tvrdili, spe spis je fiskija, zvuk ich usvedčil. Nahrávka Gorily poslúžila ako detector .Ítajte

“Finančné toky v približne takejto výške sme našli, je úlohou vyšetrovateľov sa s tým ďalej vysporiadať. Toi to boli nejaké legalizačné schémy alebo išlo o obchody medzi niektorými aktérmi, “povedal Kyselica.

There is no such thing as Gorilla Cruelty, which is not penalized by the hospodárstva ministra. “To nie. Ale pristáli na účtoch, kde ich mohol mať niekto, on alebo niekto blízky, k provisionícii, “povedal Kyselica.

Kyselica nepovedal, penis scončili na zahraničných účtoch. "Boli is completely viable for pomoci, aj na Cyprus, napríklad."

Vyšetrovací tím viackrát v súvislosti s prípadom vypočul aj expremiéra Dzurindu.

„Preverovali sme aj pána Dzurindu, viackrát bol aj vypovedať. To my preverovali aj jeho bankové šty, we just commented, “dodal Kyselica.

Nahrávka môže pomôcť

Exšéf vyšetrovacieho tímu Gorila aj advokát Daniel Lip saic sa zhodli, zve zukukový záznam kauzy cause Gorila me znamenať zásadný prelom vo vyšetrovaní prípadu.

Lipšic sa domnieva, zve zvuková nahrávka môže byť využitá v trestnom konaní aj napriek tomu, že už raz Ústavný súd rozhodol, zve zvukový záznam je protiprávny.

Finančná skupina Penta považuje uniknutú nahrávku za nedôveryhodnú a avizovala, pree pre ňu podá trestné oznámenie. Jirko Malchárek sa k nej odmietol tento týždeň vyjadriť.

"Here's some smskromná osoba, here's our odpovedať na nič," povedal vo štvrtok denníku SME.


Menšinový podiel Penty vo vydavateľstve Petit Press nemá žiaden vplyv na redakčný obsah.Source link