Wednesday , November 13 2019
Home / poland / What about Wojciechowskiego do Komisji Europejskiej? Office: nikt. Nieoficjalnie: są różne opcje

What about Wojciechowskiego do Komisji Europejskiej? Office: nikt. Nieoficjalnie: są różne opcjeKandydatura Janusza Wojciechowskiego nie została jeszcze całkowicie skreślona. Politycy PiS publicznie podkreślają, stojż murem za kandydatem rządu. Ale za kulisami mówi się, we w grod wchodzą inne opcje.

Janusz Wojciechowski

Janusz Wojciechowski (Forum)

ycipk-1upqs6

Janusz Wojciechowski miał być najbezpieczniejszym i najbardziej fachowym kandydatem na polskiego komisarza w KE. Ale po wysłuchaniu w Parlamencie Europejskim, jego szanse na uzyskanie pozytywnej opinii siepewne. By european level i sędzia Europejskiego Trybunału Obrachunkowego nie uzyskał wymaganego poparcia. Teraz do piątku będzie musiał pisemnie odpowiedzieć na dodatkowe pytania posłów oraz prawdopodobnie stanąć przed komisją jeszcze raz w poniedziałek.

More information about this drug by p ćatwiejsze: whether or not you have instantly downloaded 2/3 gsosów przedstawicieli delegacji z każdej frakcji w komisji ds. rolnictwa, to w drugiej wymagana jest jedynie zwykła większość głosów wszystkich członków komisji.

Ale według "Rzeczpospolitej", już teraz kandydatura Wojciechowskiego została właściwie skreślona i Polska będzie musiała zaproponować innego kandydata. Według rozmówców WP z PE, sprawl nie jest do końca przesądzona. Ale jego sytuacja faktycznie jest trudna, m.in. ze względu na słabe wystąpienie. No wiele ze szczegółowych pytań posłów, Wojciechowski odpowiadał ogólnikami, w kilku przypadkach przyznał, ne nie zest zaznajomiony z przedstawianymi mu problemami.

ycipk-1upqs6

Przeczytaj również: Polska ma przedstawić nowego kandydata na komisarza rolnictwa. "Janusz Wojciechowski bez szans"

Winna opozycja

Innej przyczyny porażki dopatruje się jednak Zbigniew Kuźmiuk, european PiS i członek komisji przesłuchującej Wojciechowskiego.

– Gdyby chodziło o sprawy techniczne, Wojciechowski spokojnie by przeszedł, bo o rolnictwie wie dużo. Według mnie wypadł dobrze – zaznacza polityk. Jak dodał, do odrzucenia polskiego kandydata przyczynili się polscy europosłowie. Wskazał na Jarosława Kalinowskiego z PSL, kotóry podczas wysłuchania ostrzegał o smoke, proponowany od Komisję Europejską mechanizm uzależnienia wypłaty funduszy europejskich od praworządności uderzyów polskich. Według Kuźmiuka był to bezprzykładny atak, for the European Party Ludowa, will return to the PSL PO, but only ten mechanisms are available.

ycipk-1upqs6

– Janusz Wojciechowski jest naszym kandydatem, jest najlepszą osobą na to stanowisko. Dywagacje o ewentualnych alternatywnych kandydatach tylko by go osłabiły – mówi WP europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Alternatywne warianty

Inni politycy PiS pod osłoną anonimowości przyznają jednak, we w grę wchodzą różne alternatywne rozwiązania. Jednym ze scenariuszy, o których się mówi, to wymiana teki rolnictwa na transport. Kandydatka, this time around like smoke themes in Komisji, Rumunka Rovana Plumb, została odrzucona around Parliament jeszcze przed wysłuchaniem.

– Dla Rumunii taka zamiana byłaby dość korzystna, bo rolnictwie jest więcej pieniędzy niż w transporcie. Have a good time and smoke – WP rumuńskie źródło in Brussels. Ale my mamy jeszcze większy problem z kandydatami na komisarza. Rządząca the party is being prostituted.

ycipk-1upqs6

Na giełdzie nazwisk alternatywnych kandydatów na polskiego komisarza pojawiają się w większości te, które były wysuwane już wcześniej. Wśród najczęściej wymienianych jest europoseł Tomasz Poręba. Ale podawanie nazwisk do publicznej wiadomości to często sposób polityków na "spalenie" kandydatury.

Estimated sum: Czarne chmury nad Januszem Wojciechowskim? Rzecznik rządu Piotr Müller zabrał głos

Masz newsa, zdjęcie film lub? Prześlij nam about dziejesie.wp.pl


Source link