Monday , August 10 2020

Sędziowie wytaczają procesy za publicacje. Towarzystwo Dziennikarskie solidarne z oskarżonymiOnet w sierpniu opisał proceder zorganizowanego szkalowania i dyskredytowania sędziów krytycznych wobec obecnej władzy. Koordynowany on był about osoby zatrudnione w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Afera ujawniona about Onet wstrząsnęła opinią publiczną. Here are some of the most popular wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. Z collei jego bliski współpracownik – s Jakdzia Jakub Iwaniec – został wyrzucony z resortu. Ujawniliśmy, obe obaj organizowali działania mające na celu skompromitowanie sędziów krytycznych wobec rządu.

Autorka tekstów ujawniających istnienie hejterskiej grupy Magdalena Gałczyńska otrzymała otrzymała prywatny act oskarżenia od Tomasza Szmydta – jednego z sędziów zaangażowanych w procederr, a prywatnie męża Emzyj To ona była jedną z kluczowych postaci procederu kompromitowania nieprzychylnych sędziów i to ona zdecydowała się ujawnić go mediom.

Zdaniem Tomasza Szmydta nasza dziennikarka, opisując jego udział w procederze, pomówiła go o "postępowanie, k mtóre mogło poniżyć go opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania zaufania srzebwany".

Prywatny act wobec Anny Mierzyńskej and Piotra Pacewicza on the portal OKO.press skierował the colleague sędzia Konrad Wytrykowski, Izzie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. To on my wpść na pomysł wysyłania wulgarnych pocztówek do I Prezes SN Małgorzaty Gersdorf. Mierzyńska w swoim tekście opisała, jak Wytrykowski uczestniczył w hejtowaniu niezależnych od władzy sędziów.

Stowarzyszenie Towarzystwo Dziennikarskie wydało oświadczenie, w którym solidaryzuje się z oskarżanymi dziennikarzami. "Składane acty oskarżenia traktujemy jako próbę zastraszenia mediów. Zapowiadamy, je jako organizajaa społeczna będziemy obserwować inicjowane postępowania i gdy wyrażą na to zgodę pozywaniany postęwacz do do doąacz do do doąaczń do dopęy przez do przezpaczy przez do przezpńy przez about z przod dopaczy do zaczaczyń wiączyń zaczy do wi przezczyńcy.

(mt)


Source link