Sunday , March 29 2020
Home / poland / Polskie ciepłownie balansują na granicy wytrzymałości. Pieniądze na inwestycje potrzebne natychmiast

Polskie ciepłownie balansują na granicy wytrzymałości. Pieniądze na inwestycje potrzebne natychmiastCoraz więcej ciepłowni balansuje na granicy upadłości. Zaskoczyły je wzrost ceny em Coji em, euro course i ceny węgla. You can find information about the location of the information – inform the Rzeczpospolita.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energii Cieplnej Chełmie zakładało, że w 2018 r. koszt uprawnień wyniesie 2 mln zł. Finalnie zapłaciła 7 mln zł. W tym może być jeszcze gorzej – nawet w granicach 10 mln zł. Obecnie same tylko uprawnienia do emisji stanowią 20 proc. wszystkich wydatków zakładu. Żeby nie utracić płynności, ratusz powinien dofinansować MPEC kwotą 80-90 mln zł, których przecież nie ma.

KE ma wątpliwości, czy taka pomoc państwa jest zgodna z unijnymi zasadami.

Wsparcie dla sieci ciepłowniczych. Commission wszczyna postępowanie

Rada miasta chce więc szukać inwestora, który chciałby przejąć przynajmniej część udziałów w spółce i wyłożyć pieniądze na modernizacjj ciepłowni.

Obejrzyj: Co jest najtańszą ogrzewania method? Zadaliśmy to pytanie Expertowi

Zakład w Chełmie nie jest żadnym ewenementem. Narodowy Fundusz Ochrony odrodowiska i Gospodarki Wodnej szacuje, 88e 88 proc. systemów ciepłowniczych w Polsce jie nieefektywna i wymaga dogłębnej modernizacji. Nieefektywność przekłada się na wartość świadczonych usług.

Problem polskich ciepłowni jest niska rentowność, która w 2018 r. spadła do poziomu 1,88 proc oraz dramatycznie niskim wskaźnik płynności finansowej, który wynosi 0,6. Oznacza to, is the firmament brakuje pieniędzy na niezbędne inwestycje.
A bez tych nie da się poprawić efywności ciepłowni i płacić mniej za uprawnienia do emisji.

Ciepło w naszych domach w 2018 r. w 72.5 proc. pochodziło z węgla. To postpost to stosunku do 2017 r., Kiedy udział węgla wynosił 74 proc., Ale nadal jest niepokojąco wysoki. Od 2002 r. udział paliw węglowych obniżył się zaledwie o 9.2 pkt procentowego.

08-11-2019

nowoczesność w kościelenie ma modernizacji bo pieniądze poszły na kościół

08-11-2019

PawełNie ma pieniędzy, pieniądze rozdane!

08-11-2019

GośćNiech zmniejszą sobie pensje panowie presence dyrektorzy itp PECu Będzie więcej kasy na modernizację a nie scubią biednych ludzi

Rozwiń commentarze (13)


Source link