Thursday , October 17 2019
Home / poland / Ceny paliw – Pb95, Pb98, ON, LPG, petrol, 30 wrenches

Ceny paliw – Pb95, Pb98, ON, LPG, petrol, 30 wrenchesBenzyna Pb98 za 5.26- 5.37 zł / l, Pb95 za 4.94-5.05 z,0 / l, napędowy ON za 4.99-5.10 zł / l, autogas LPG za 1.96-2 , 02 zł / l – to prognozowane enrednie ceny paliw na stacjach w tygodniu od 30 września do 6 października 2019 r. Analitycy e-petrol.pl spodziewają się, is not able to racize you. Ich zdaniem ceny paliw w handlu detalicznym nie zmieniają się w Polsce tak dynamicznie, jak można by tego oczekiwać po pouchchy na rynku hurtowym, bezpośrednio reagującym na impulsy ze światowej gospodarki i polity.

"Zapewne najbliższe dni będą mogły przynieść ruch zwyżkowy for wszystkich typów paliw – jdnak uspokojenie nastrojów związane z poprawą productie in Arabii Saudyjskiej powoduje, zadzie ta zadzie w zadzie w polzce zadżyżowa "- read Dr Jakub Bogucki i Grzegorz Maziak commentarzu.

Dodają, że głównym motorem napędowym przecen na rynku ropy naftowej były informacje z Arabii Saudyjskiej o szybszym niż oczekiwano przywróceniu wydobycia surowca do poziomu sprzed ataków on the Aramco refinery, which is located in the jest of Iran.

"W ęrodę pojawiła się informacja o smoke, ze zdolności prodcycie Arabii Saudyjskiej wynoszą 11.3 mln baryłek dziennego wydobycia. Do tego wzrosły zapasy ropy w USA USA, co jest potwierdzueniy naft napu popyy r na nafty produktyży p produkt produktyytyży produkty produytyuły produkty płłyytyy produkty produkty pł produktyytyż wysokim cenom ropy, jednym z niewielu czynników, który hamuje dalszą przecenę jest napięta sytuacja polityczna na Bliskim Wschodzie "- czytamy dalej w ich kommentarzu.

Ceny paliw na stacjach niższe niż przed rokiem

The College of Analytics BM Reflex uważają, że pierwsza połowa października może przynieść niewielkie wahania cen paliw na stacjach. "Na większości stacji olej napędowy czy benzyna 95-o oktanowa będą kosztowały poniżej 5 PLN / l. To oznacza, ze zs wszystkie paliwa płacimy mniej niż przyyn o 15 15 o'j o o o 15 o 98 18 ook o j o j o j 18 o j o o o j ook o o o o ozy 18 ole o o o o o o 18 ole o o o o o o 18 ole o j ook o o 18 ozy o j ook 18 ook o j o o o o 18 ook o o o o 18 ook o j o o ozy o j o j o j 15 ook. gr autogaz o 42 grosze na litrze "- stwierdzają Urszula Cieślak i Rafał Zywert w commentarzu.

Dodają, we wzrosty cen na rynku hurtowym, w odpowiedzi na zwyżki notowań ropy naftowej, zostały w tygodniu częściowo zniwelowane. "Stało się tak między innymi dlatego, pote potaniała ropa naftowa, ale także dlatego, kre krajowe refineryie zmieniły swoją politykę cenową" – oceniają.

WARTO WIEDZIEĆ:


Source link