Saturday , February 29 2020
Home / lithuania / D SMSl SMS klastočių SEB client neteko jau 62 tūkstančių euro – pinigai išplaukė į užsienį | Verslas

D SMSl SMS klastočių SEB client neteko jau 62 tūkstančių euro – pinigai išplaukė į užsienį | Verslas“The new customer base is 62,2 suma yra. euro, ”- said SEB bank.

15min pabandė pasiaiškinti, kodėl bankas laiku nepastebi tokių pavedimų sukčiams, ir kaip tai veikia.

Paaiškėjo, kad sukčiai SMS ėinutėmis neva i banko i SEB banko client nuo birelio mionesio band išvilioti jau kone 180 tųkstančių euro sumų.

Viso SEB bankas sustabdė daugiau kaip 76 tūkst. Eur sucčių atliktų mokėjimų, susijusių su SMS sukčiavimu. Papildomai SEB bankas sujojo sugrąžinti į kitus bankus sukčių pervestug daugiau kaip 40 tūkst. Eur sumą. Tačiau vis pavedimų laik sustabdyti nepavyksta.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./SEB banka Kaune

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./SEB banka Kaune

Statistics slepia itin liūdnas žmonių istorijas. Pirmadienį jauna mergina instagrame pasidalino savo patirtimi, kaip prarado pinigus.

Lietuvos criminalis policijos biuras pradėjo kelis ikiteisminius tyrimus, pareigūnų teigimu, pinigai tokiais atvejais nukeliauja į užsienį. SEB bankas bando kreiptis į užsienio bankus, tačiau susigrąžinti dažniausiai nebbūna ko. Vilčių atgauti pinigus – nedaug.

Bendrovės vis tik žada imtis veiksmų, kad sukčiams būtų kuo sudėtingiau.

Bankas “paprašė atnaujinti mirror

Instagrame jauna mergina dalijasi istorija, kaip ji nukentėjo nuo sukčių.

“Vakar and save your phone when you get a SEB number, your labai svarbu, you have the Smart-ID programmable, you have to configure it, you have to configure it, you have to configure it. Nežinau, kad čia vyksta apgavystės, paspaudžiau. Nuoroda atidari idealiai identišką SEB puslapa, ir man liepė suvesti visus duomenis. Aš suvedžiau, prisijungiau, ir iš manę nuskaiti labai didelę sumą pinigų. In fact, it did just that. Ir aš visiškai nesuvokiu, kaip visa tai ykvyko “, – guodėsi socialiniame tinkle mergina.

Anter card bandant jungtis prie to paties puslapio, jis jau nebveikė. Buvo sekmadienio rytas, apgavystė ykvyko šeimai bekepant blynus. Kreiptis į SEB took 45 minutes to complete, so you can read more about this specialist.

15min skaitytojo nuotr./suklastota SEB žinutė

15min skaitytojo nuotr./suklastota SEB žinutė

„Sužinojau, kad tie pinigai jau, deja, buvo išgryninti, ir jų tiesiog nebeturime. Ir mums reikia creiptis and the police. Ir SEB, supratome kaip, nėra visiškai atsakingas už tai. (…) Short stories, ir viskas ”, – mergina liesdesio.

You are welcome, kad viską atliko teisingai – juk before the SEB Banks, since you have no access to internet banking.

„Kiek saugūs yra mūsų duomenys, jei kažkas Ispanijoje, nes aš žinau, kad pinigai išgryninti Ispanijoje, gali kažkokiais mistiniais būdais man visiškai nesuvokiamais algoritmais per seb atsiųsti m m savęs apsaugoti.

Ir tai tik viena iš istorijų. 15min jau anksčiau parašė, kad iš vieno vyriškio sąskaitos trimis pavedimais išgaravo 3000 euro, the cone analogiška converter – gauta SEB bank žinut kur, kuri vėliau pasirodė esanti suklastota, jis per pateiktą nuorodą jungsi.

Tiek SEB, tiek "Smart-ID" patikina, kad jos systemo visiškai saugios, tačiau žmonės patenka į sukčių spąstus dėl to, kad patys atiduoda "raktą nuo seifo".

Police: nuostolių suma siekia dešimtis tūkstančių euro

Lietuvos forensic policijos biuras 15min informavo, kad dlė naujos sucčiavimo per SMS schemos and policijos astaigas jau creipėsi keletas asmenų, patirta bendra nuostolių suma „siekia kelias dešimtis tūkstančių euro“.

„Šiuo metu Policing their primitive ikiteismini yr. Len Baudėiamojo process code 177 str. duomenų apie šiuo metu atliekamus ikiteisminio tyrimo veiksmus pateikti negalime “, – commentary teigiama.

Police paai kakina, kaip veikia nauja schema: nukentėjusieji SMS pranešimu gauna interneto nuorodą, kurią actyvinę, ji nrereipiami į netikinki internet tinklalapį, imituojantį banko interneto officiųi uniijiiji si si sškeusišiši sšmameameiameiši pšjameameu.

Slaptažodžius suveda ir patvirtina patys nukentėjusieji, tuo pasinaudoja nusikalstamą veiką vykdantys asmenys i nukentėjusiųjų sąskaitų perveda įvairias pinigų sumas.

SEB nuotr./Sukčių platinamos melagingos žinutės

SEB nuotr./Sukčių platinamos melagingos žinutės

"Tokyo has a very high level of public interest in non-bank loans and bank loans, to be fully invested in," – commented police.

The police have recourse to e.bankininkyst nas naudojantis telu ar e.paštu gautomis nuorodomis.

“The jigu jau paspaudėte nuorodą, visada atkreipkite by means of tinklalapio address is patikrinkite ar jis sutampa su oficialiu banko tinklalapio adresu. Kilus įtarimui dėl galimo sucčiavimo susisiekite su banku, paaiškėjus nusikalstamos veikos de facto creipkitė į policijos astaigą “, – pataria policija.

Patikina, caddy "Smart-ID" saugi

"SK ID Solutions" vadovas Lietuvoje Viktoras Kamarevcevas patikina, cad "Smart-ID" technologija yra saugi ir in vienu apgavyst jis be unbelievable kaip nors pažeista.

"Perimti paskyros beveik nemanman ir ir mums control of atki cinema atvej", – V. Kamarevcevas.

Ir vėl – kalta tarpinė tarp sofos ir telefono.

„Nors technologija saugi, bet tenka apgailestauti, kad sucčiai vis tobulėja ir pasitelkdami socialinę engineeringi vis dar sugeba pasinaudoti žmonių patiklumu. Bankai, the police of the bendrovė esko card, kad ėmuns muri atsakingai elgtis su savo asmeniniais duomenimis, taip pat ir turimais slaptažodžiais bei kodais, atkreipti medi, when juos ir i prašant vvveda “, -.

Jis primena, kad jei reikia vesti PIN2 code – tai reiškia, kad tvirtinamas mokėjimas, pavedimas, kuras pats inicijavote. Tiktina, ar sutampa keturių skaitmenų kodas, operacijos pavadinimas, paslaugos teikėjas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./ fromSmart ID “

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./ fromSmart ID “

„Visuomet privalu kelis kartus patikrinti, prie kokio tinklalapio jungiesi, pačiam įvesti tinklalapio adressą. Be that as it may, PIN code code reikia tik savo iniciatyva, or we do not have to, tik toms operacijoms, kuria inicijuojate ", – just" Smart-ID "programėlę prižiūrinčios įmonės vadovas.

Anot no, visais atvejais, the "Smart-ID" mirror bandit, looks as though they have been removed.

"Bet jei apgaulei pasidavęs ogmogus atiduoda savo raktus nuo seifo, tai tokiu atveju tenka tik apgailestauti, nes joks seifas nuo tokių apgavysčių neapsaugos", – V.sitikinęs V.Kamarevcevas.

Pinigai visais atvejais keliauja į užsienį

SEB bank Prevencijos departmental director Audrius Šapola patikina, cad visais atvejais sucčių perlaidos nukreiptos į užsienį, have no patrimony with the police.

“Tai yra kitose Europos šalyse esantys bankai ir jų clientai, kurie gauna pinigus. Visais atvejais atliekami vadinamieji momentiniai pavedimai – toks pavedimas tarp sąskaitų suvaikšto labai greitai, savskaitant savaitgalius. Tai reiškia, kad jeigu jau pinigai išėjo iš sąskaitos, į gavėjo sąskaitą jie pateks po kelių sekundžių. Ir šiuo atveju tie momentiniai pavedimai iškeliavo į užsienio bankus, buvo įskaityti į gavėjų sąskaitas “, – sako A.Šapola.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./ fromSmart ID “

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./ fromSmart ID “

Anot no, visais atvejais kreipiamasi į gavėjo bank, nurodant aplinkybes, kad clientas buvo apgautas, kad buvo įvykdytas galimas nusikaltimas ir prašoma tuos pinigus grąžinti.

„Yra buvę atvejų, there is a pinigai gavėjo banke dar nebuvo išgryninti ir jie sugrįždavo, tačiau tokių atvejų nėra daug. Sukčiai taip pat suvokia, kad kuo ilgiau pinigai gulės sąskaitoje, tuo didesnė tikimybė, kad gavėjo bankas, gavęš i i siuntėjo banko, tuos pinigus užšaldys “, – sako A.Šapola.

Paaiškino, code non-humanoma sustabdyti pavedime

A.Šapola paaiškina, kad Lietuvoje bankai pirmąkart susidūrė su sukčiavimu, kuomet clientus bandoma apgaudinėti SMS ėinutėmis – ą bank creativity kelios dešimtys gyventojų.

“Pirmiausia, tokios SMS to our customers in the SEB bank phone number. In addition, the SMS service provider has successfully installed the mobile operator infrastructure, mobile phone service standard SMS service provider has the functionality of the mobile operator service provider. Funi funkcija leidžia siuntėju nurodyti bet head asmen ar armon. Trumpai tariant, tai reiškia, kad sukčiai jums gali atsiųsti SMS ne tik nu SEB bank, bet nuo bet kokio realaus ar ne siuntėjo, pvz., Nurodžius siuntėją Vardenį Pavardenį “, – paaiškino SEB bankas. Taip veikia vadinamasis apsimetinėjimas kitu asmeniu (SMS spoofing).

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./SEB bankomatas

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./SEB bankomatas

Jau pats telefonas sukčių ir banko žinutes sugrupuoja į bendrą žinučių srautą.

Šiais metais, maždaug nuo vasaros vidurio, between pradėjome gauti signalus i client, kad jie gauna utesinutes, kurios atrodo taip, lyg jos bųtų atkeliavusios i seb bank, kadangi ten yra ir banko pavadinimas. Ir žinutė labai paprasta – atnaujinkite savo mirą, prisijunkite, ir pateikiama nuoroda, kurią paspaudus atsidaro internetinės bankininkyst ps puslapis. Ir jei šioje vietoje pas žmogų nesuskamba jokie pavojaus skambučiai, tai žmogus pradeda įvedinėti savo duomenis “, – paaiškina A.Šapola.

Jis paaiškina, kad bankas pats analyzed client atliekamas perlaidas ir arttartini pavedimai būna stabdomi, tačiau sistemos ne visuomet gali atskirti, kada pavedimai atliekami žmogaus valia.

„Kiekvieną knows between contacting the client, ir klausiame, ar darote and pavedim, ar suprantate, ar darote, ir panašiai. Ir tikrai daugeliu atveju žmonės sako, kad viskas tvarkoje “, – sako A.Šapola.

Anot no, it is not possible to save money on software schemes – iktikinti investuoti per nelegalius kitų valstybių brokerius, pvz., Į valiutas ar cryptovaliutas. Bank specialistams netgi nepavyksta tokių asmenų perkalbėti.

„Žmonės, kurie įtikinti sukčių, atsisako tikėti banko darbuotojais, kurie sako, kad j ess esate galimai sukčių pinklėse, ir jie vis tiek tvirtina pavedimus. Privalome vykdyti tuos pavedimus, kadangi tokia yra lėšų turėtojo valia “, – sako A.Šapola.

Pasak no, bankas gali pridėlioti labai daug saugiklių, tačiau tuomet jau pačios paslaugos tampa nebepatogios, prailgsta laikas.

PIN2 accent svarbą – Needless to use PIN code

A.Šapola pademonstruoja ir vaizdo įrašą, kaip atrodo sukčių sukurta svetainė – atskirti nuo SEB svetainės galima tik pagal jos addressą.

Vienas sukčiavimo būdas jau užkardytas technologinėmis priemonėmis.

"Prepare the orientation and mobilize your mobile phone, if you do not have the Smart-ID sensor you have in your mobile phone kit. Jei ogmogui nekyla joks imtarimas, i jis suveda kartu PIN1 ir PIN2, sucčius gali susikurti "Smart-ID" sąrenginyje, ir ta suteiks galimybę sukčiui check olimogaus internet bankininkystę. Šitas kelias jau užkardytas “, – aiškina A.Šapola.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./ fromSmart ID “

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./ fromSmart ID “

Dabar, anot no, sukčiai bando paprasčiausiai apgaudinėti.

Žmogų suklaidina SMS uteinute, kuri vėlgi atrodo, lyg has become a SEB bank assistant, ogmogus paspaudžia nuorodą, atsidaro interneto puslapis, kur kur i pirmo žvilgsnio atrodo beveik identiškai ka. Ogmogus edaveda savo prisijungimo duomenis, vartotojo kod, asmens kod. Sukčius, matydamas tuos duomenis, jau jungiasi prie žmogaus paskyros internet bank – tai reiškia, kad žmogus turi prisijungimą patvirtinti įvesdamas PIN1. Jei ogmogus patvirtina, kitas veiksmas – sukčius inicijuoja bankinį pavedimą, ir tada žmogus vuril t tugąti patvirtinti mobilvajinti furniture jrenginyje įvesdamas PIN2 “, – sako A.Šapola.

Anot no, jei neketinama atlikti jokių mokėjimo operacija, o prašoma įvesti PIN2 code – jau tai rodo, kad atliekama kažkokia operacija. Paprastai pateikiama ir operacijos suma.

"Ki tokius dalykus ėžėėėė ųųųųųų kkk o o o o o o o oį o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,Š,,,,,, sŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠ.

Bankai niekada nesiunčia aktyvių nuorodų į savo tinklalapius ir neprašo įvesti iš karto abiejų PIN.

Telecommunications bendrovės endrada bendradarbiauti

"Tele2" communicates with Baltijos šalyse Andrius Baranauskas, the problem, the problem as well as the problem of unavailability.

“When the earthquake struck, when the aftermath of the aftermath came, it was repeated ribojame ir bent a celebration. Among the tours of the country, the leasing of the client's account is the same as the customer's filing deadline, the original filing deadline, the non-refundable SEB loan, the "Swedbank" ir panašiai. Ten daug pavadinimų ir sąrašas nuolat pildomas “, – sako A.Baranauskas.

Svajūno Stroino / 15min nuotr. / Conference "Socialinis ir eminis ugdymas Lietuvoje: mokytojai, vaikai, tėvai"

Svajūno Stroino / 15min nuotr. / Conference "Socialinis ir eminis ugdymas Lietuvoje: mokytojai, vaikai, tėvai"

Not the problem, yra didmeniniai paslaugų tiekėjai, kurie perparduoda tokias paslaugas.

„It is irgi bandysime spristi. Bandysime bendradarbiauti su kitais operatoriais ir su pačiais bankais. As gi situacija yra tokia, kad apskritai toks sukčiavimo būdas, api kurb kalbame, yra naujas, apie are between neeknekėjome prieš 5 ar 10 met. Tai ir sprendimų reikia naujų ir reikia bendrų visai rinkai “, – sako A.Baranauskas.


Source link