Wednesday , November 13 2019
Home / czechrepublic / Gott bude my státní pohřeb, vyhlášen bude i den smutku

Gott bude my státní pohřeb, vyhlášen bude i den smutkuCurrently: 02.10.2019 17:07
Vydáno:

Praha – Česká republika se rozloučí se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem státním pohřbem. Den pohřbu bude rovněž dnem státního smutku. Na návrh premiere Andreje Babiše (ANO) to mimořádném jednání schválila vláda. Rozhodnutí je podmíněno souhlasem Gottovy rodiny, naekl na tiskové conferenci předseda vlády. Gott zemřel ve věku 80 let výterý krátce před půlnocí doma v kruhu své rodiny.

Babiš dopoledne uvedl, cere ceremoniál by se mohl uskutečnit v katedrále svatého Víta. Považoval by to za adekvátní vzhledem k tomu, jak významnou osobností Gott byl. "If you are going to rodiny, jestli si to bude přát a jaké měl pan Karel Gott představy," řekl po zasedání vlády Babiš. Specifically speculate the tom, by the fact that you are married to a female, the date is probably the same.

Vad vlády má podle přijatého usnesení zajistit organization státního pohřbu, Babekl Babiš. The cabinet individually covers a large ostatních oustředních oustředních správní ukládá státní vávistí státní vlajky na půl žerdi. Heathman, Prahy's primary statutory exemplar, is the starter of an ostatních organ transplant správy a little more than double total dodal premiere.

The Minister of Culture Lubomír Zaorálek (ČSSD) novinářům řekl, who has a stanoviska rodní známé, never mind, has a detailed description. "Never mind, abychom us to my stanovisko nejdřív," uvedl. Je rád, sme smutek znamená v Česku vyvěšení vlajek na půl žerdi. "Protože si nedovedu představit, bye by v rozhlase a television zněly pouze nějaké smuteční pochody, jako když zemřel třeba Leonid Brežn tov, to by si určitě Karel Gott nepřál, aby se nehránk j jeho smehli keho smehli jeho skehlí smehli jeho skehli smehli keheh sk jlí.

V tuzemsku byly státní pohřby vyhrazeny převážně politikům. Státní rozloučení měl například 21. září 1937 první present samostatného oseskoslovenska Tomáš Garrigue Masaryk. Státní pohřby míli také by Edvard Beneš (1948), Klement Gottwald (1953), Antonín Zápotocký (1957) and Ludvík Svoboda (1979). Positivení osobností, kstála státní pohřeb, byl 23. prince 2011 exprezident Václav Havel.

Summer in the cathedral byl první podobnou ackí by rock in 1875, instead of the official rozloučenís conquest of the cousin of a poslední korunovaným králem českým Ferdinandem I. Dobrotivým.

Státním pohřbem vyjadřuje stát nejvyšší pocty úmrtí mimořádně významné osobnosti. O státním pohřbu obvykle rozhoduje parliament, vláda nebo nejvyšší ústavní itinitelé. Obřadu zpravidla předchází veřejné vystavení rack s ostatky zemřelého s čestnou stráží a smuteční průvod. Pohřeb individual obvykle doprovázejí vojenské pocty a traditional tradition of prostitution.

Rovněž den státního smutku byl v Česku naposledy vyhlášen v souvislosti s rtmrtím Havla, a to třídenní na 21. až 23. prosince 2011. Předtím byl vyhlášen po terististických útocích k 2001 uococé k 2001 u 2001 2001 v 2001 zř u v 2001 v v u za v 11.ř z v uř dubna 2010 zahynul polský present Lech Kaczynski mnoho dalších významných občanů Polska.

hudba

                pop

                rtmrtí

                pietní

                ohlasy

                Gott

                Dad


Source link